انبارداری در خط تولید سنگ ساختمانی چگونه است؟

انبارداری هوشمند کارخانه تولید سنگ ساختمانی با دستگاه‌های آیوا

انبارداری در کارخانه سنگ

سنگ‌ها پس از استخراج از معدن به کارخانه سنگبری ارسال می‌شوند تا فرایند برش و فراوری را سپری نمایند. در اغلب موارد، سنگ‌های آماده شده در یک انبار وسیع و سرپوشیده و در شرایط استاندارد نگهداری می‌شوند تا در صورت مراجعه مشتری، به راحتی عرضه شوند. انبارداری کارخانه تولیدی سنگ ساختمانی اهمیت ویژه‌ای دارد. زیرا لازم است اطلاعات کامل سنگ‌های ورودی به کارخانه و همچنین سنگ‌های تولیدی (اعم از سایز، رنگ و …) به طور دقیق ثبت شود و به اصطلاح یک کاتالوگ کامل از سنگ‌ها تهیه شود تا در اختیار مشتریان قرار بگیرد. استفاده از سیستم نوین انبارداری آنلاین و بهره‌گیری از دستگاه‌ اسکنر سنگ و دستگاه سورت سنگ آیوا باعث صرفه جویی در زمان و هزینه و همچنین افزایش دقت انبارداری در خط تولید سنگ ساختمانی خواهد شد.

انبارداری آنلاین با دستگاه آیوا

روند انبارداری کارخانه سنگ آنلاین با استفاده از دستگاه‌های اسکنر و سورت سنگ آیوا بسیار آسان و سریع خواهد بود. سیستم انبارداری هوشمند می‌تواند به موارد زیر کمک کند.

مدیریت کوپ سنگ، کنترل دقیق موجودی و جا به جایی سنگ:

بارکد گذاری می‌تواند در مدیریت سنگ‌های کوپ وارد شده به کارخانه، کنترل موجودی با دقت بالا و بدون خطا و همچنین جا به جایی سنگ به انبارداری کمک کند.

دسته بندی تولیدات با استفاده از بارکد برای سنگ‌های تولید شده:

اختصاص بارکد جداگانه به هر یک از سنگ‌های تولید شده به دسته بندی تولیدات و پیدا کردن آسان‌تر آنها کمک خواهد کرد. به عنوان مثال اگر قرار باشد مشتریان یکسری از سنگ‌ها را ببینند، پیدا کردن این سنگ‌ها و نشان دادن آنها به مشتریان توسط بارکد در مدت بسیار کوتاهی انجام خواهد شد. زیرا با استفاده از بار کد، محل دقیق قرارگیری سنگ (پالت و جعبه‌ای که سنگ در آن است) مشخص خواهد بود.

سلیقه سازی بارکد برای هر کارخانه دار:

امکان شخصی سازی بارکد برای هر کارخانه‌ دار وجود دارد. این امر بدان معناست که هر کارخانه دار می‌تواند بارکدها را بر اساس اولویت‌ها و سلیقه خودش شخصی سازی کند.

دسته بندی تولیدات با استفاده از بارکد برای جعبه‌ها و پالت‌ها:

در انبارداری آنلاین علاوه بر اختصاص دادن بارکد به هر یک از سنگ‌ها، به هر کدام از جعبه‌ها و پالت‌ها نیز یک بارکد اختصاصی داده می‌شود. بدین ترتیب به راحتی متوجه می‌شویم که کدام جعبه‌ها و پالت‌ها موجود هستند و داخل آنها چه سنگ‌هایی وجود دارد. آگاهی از این موارد، کمک بزرگی در انبارداری سنگ‌های ساختمانی خواهد بود.

پیگیری کردن محصولات داخل یک جعبه و پالت:

از آنجایی که هم پالت و هم سنگ‌های داخل هر جعبه دارای بارکد مشخص هستند، پیگیری و پیدا کردن آنها به راحتی و در کمترین زمان انجام خواهد شد.

دسته بندی سنگ‌ها بر اساس سورت طیف رنگ به صورت خودکار برای تمام رنگ‌ها و سنگ‌ها:

در انبارداری کارخانه سنگ با دستگاه‌های آیوا، تمام سنگ‌ها در هر رنگی که باشند، بر اساس طیف رنگ به صورت خودکار دسته بندی می‌شوند. این امر دسترسی به سنگ‌های هر طیف رنگ را آسان‌تر می‌سازد و امکان مقایسه سریع رنگ بندی‌های مختلف یک سنگ را فراهم می‌نماید.

استفاده از بارکد برای پیاده سازی و نصب:

اختصاص بارکد برای هر سنگ و هر پالت همچنین باعث تسهیل فرایند پیاده سازی و نصب خواهد شد. زیرا می‌توان از بارکد هر سنگ برای پیاده سازی مجازی در فضای نرم افزار استفاده کرد و نتیجه نهایی استفاده از سنگ را به مشتری نشان داد.  لازم به ذکر است در اینجا از همان بارکدهایی است که در مراحل قبلی برای هر سنگ و پالت تولید شده است، استفاده می‌گردد.

مزیت استفاده از انبارداری هوشمند

استفاده از دستگاه اسکنر و سورت سنگ آیوا در انبارداری کارخانه سنگ به صورت هوشمند با مزایای زیر همراه خواهد بود:

  • وارد و ذخیره کردن اطلاعات از ورود کوپ در کارخانه تا تولید محصول اسلب و تایل:

تمام اطلاعات مربوط به سنگ‌ها از لحظه ورود کوپ به کارخانه تا مرحله نهایی تولید اسلب و تایل در دستگاه اسکنر و سورت سنگ آیوا ذخیره خواهد شد.

  • دسترسی به اطلاعات موجود و مکان یابی از طریق گوشی همراه یا کامپیوتر:

کارخانه ‌دار یا سرپرست مربوطه می‌تواند از طریق گوشی همراه یا کامپیوتر خود به تمامی اطلاعات مربوط به سنگ‌ها دسترسی داشته باشد و موجودی و مکان دقیق هر پالت و هر سنگ را به آسانی ردیابی کند.

  • نمایش فرآیند و موقعیت محصولات در کارخانه:

انبارداری هوشمند به تعیین موقعیت دقیق هر محصول سنگ در کارخانه و اینکه در چه مرحله‌ای از فرایند تولید یا بسته بندی است، کمک می‌کند. درواقع اوپراتور می‌تواند موقعیت سنگ را در دستگاه تغییر بدهد.

  • دسترسی به اطلاعات موجود و مکان یابی در هر زمان و مکان:

دیگری نیازی نیست برای دسترسی به اطلاعات موجود یا تعیین مکان دقیق محصولات منتظر باز شدن انبار باشید. با سیستم انبارداری هوشمند، شما به طور ۲۴ ساعته و در هر مکانی می‌توانید به اطلاعات کامل انبار سنگ و محل محصولات دسترسی داشته باشید.

جمع بندی

مدیریت یک انبار سنگ می‌تواند چالش‌های منحصر به فردی ایجاد کند. استفاده از سیستم انبارداری هوشمند و بهره‌گیری از ویژگی‌های برجسته دستگاه‌های اسکنر سنگ و سورت سنگ آیوا می‌تواند یک جایگزین ایده آل برای سیستم انبارداری سنتی باشد.

در این صورت، تمامی اطلاعات مربوط به سنگ‌ها از بدو ورود به کارخانه (به شکل کوپ) تا تولید محصول نهایی (به شکل تایل یا اسلب) به طور دقیق ثبت خواهد شد. برای همه سنگ‌ها و پالت‌ها بارکد گذاری انجام خواهد شد. بدین ترتیب آگاهی از موجودی به صورت لحظه‌ای و همچنین مکان یابی دقیق هر سنگ و هر پالت برای کارخانه دار و پرسنل مربوطه در هر زمان و مکان امکان پذیر می‌شود.

افزایش دقت، صرفه جویی در زمان، کاهش هزینه و ردیابی آسان از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از دستگاه‌های اسکنر سنگ و سورت سنگ آیوا در سیستم انبارداری کارخانه سنگ ساختمانی هستند.

 

عکس استاندارد

در دستگاه اسکنر آیوا برای عکس برداری، از دوربین های کالیبر شده استفاده شده که باعث می شود عکس سنگ با رنگ واقعی آن در شرایط استاندارد کاملا برابر باشد.
با توجه به اینکه احتمال تغییر شرایط نور دستگاه در دراز مدت وجود دارد، اسکنر در ابتدای روز وضعیت نور دستگاه را چک می کند تا در صورت نیاز نسبت به تغییر ال-ای-دی ها اقدام گردد. بدین صورت اسکنر آیوا همیشه رنگ واقعی سنگ را اسکن می کند و اگر یک سنگ توسط دو اسکنر آیوا اسکن شود، عکس آن ها کاملا یکسان خواهد بود.

Standard
|

Standard —

هوش مصنوعی

سنگ های تولیدی کارخانه با سایز زیر یک متر به علت تغییرات رنگ در اسلب ها، نیاز به دسته بندی و سورت شدن بر اساس رنگ دارند که معمولا در کارخانه ها توسط کارگران انجام می شود. این روند به علت تغییر رنگ سنگ ها در طول روز به علت جابجایی خورشید، خستگی چشم کارگران و دلایل دیگر معمولا با خطا همراه می باشد.
دستگاه آیوا با استفاده از هوش مصنوعی که مخصوص سنگ های هر کارخانه ساخته می شود کار سورت کردن را با دقت بسیار بالا انجام می دهد و عدد سورت آن بر روی سنگ چاپ می شود که به راحتی قابل دسته بندی است. هوش مصنوعی آیوا قابلیت سورت کردن تمامی رنگ ها را در صورت سفارش کارخانه دارد.