درباره اسکنر اسلب سنگی که باید بدانید

اسکنر صفحه سنگ در حال حاضر یک راه حل محبوب اسلب سنگ است و همچنین به عنوان یک فناوری انقلابی در صنعت سنگ تلقی می‌شود. با این حال، اکثر افرادی که در صنعت سنگ کار می‌کنند، این ابزار را به خوبی نمی‌شناسند. امروز، ما اسکنر سنگ را معرفی خواهیم کرد.

درباره اسکنر اسلب سنگی

اسکنرهای سنگ یک دستگاه است که با اسکن گرفتن، تصاویر دقیقی از صفحات سنگ جمع‌آوری می‌کند. وقتی صفحه سنگ تراش داده می‌شود، تجهیزات اسکن به کمک اتصال رولر، مسیر جابه‌جا شدن صفحه سنگ را مشخص می‌کنند. زمانی که صفحه سنگ از تجهیزات عبور می‌کند، دوربین هنگامی که اسکنر فعال شده است، به طور خودکار اسکن و جمع‌آوری می‌کند. نصب و اجرای این تجهیزات ساده و سریع است و تولید نرمال کسب و کار را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد

مزایا و آینده اسکن سنگ ها

 

اسکنر های سنگ به طور کلی شامل دو بخش، بخش جمع‌آوری و بخش پردازش داده می‌شود. بخش جمع‌آوری از لنز با کیفیت بالا، دوربین رنگی، منبع نور خطی و غیره تشکیل شده است تا تصویر صفحه سنگ را جمع‌آوری کند. بخش پردازش داده‌ها شامل یک کامپیوتر، صفحه نمایش و کارت ثبت تصویر برای انجام عملیات کنترل تجهیزات و پردازش پایگاه داده صفحه سنگ است.

وقتی اسکنر تصویر صفحه سنگ را جمع‌آوری می‌کند، به طور همزمان هم طول و عرض صفحه سنگ را نیز دریافت می‌کند و هر تصویر صفحه سنگ  یک شناسه  QR   کد منحصر به فرد دارد که متناظر با یک صفحه سنگ منحصر به فرد است. می‌توانیم نتیجه بگیریم که این صفحه‌های سنگی قادر به تحقق مدیریت اطلاعات دیجیتال در آینده هستند.

عکس استاندارد

در دستگاه اسکنر آیوا برای عکس برداری، از دوربین های کالیبر شده استفاده شده که باعث می شود عکس سنگ با رنگ واقعی آن در شرایط استاندارد کاملا برابر باشد.
با توجه به اینکه احتمال تغییر شرایط نور دستگاه در دراز مدت وجود دارد، اسکنر در ابتدای روز وضعیت نور دستگاه را چک می کند تا در صورت نیاز نسبت به تغییر ال-ای-دی ها اقدام گردد. بدین صورت اسکنر آیوا همیشه رنگ واقعی سنگ را اسکن می کند و اگر یک سنگ توسط دو اسکنر آیوا اسکن شود، عکس آن ها کاملا یکسان خواهد بود.

Standard
|

Standard —

هوش مصنوعی

سنگ های تولیدی کارخانه با سایز زیر یک متر به علت تغییرات رنگ در اسلب ها، نیاز به دسته بندی و سورت شدن بر اساس رنگ دارند که معمولا در کارخانه ها توسط کارگران انجام می شود. این روند به علت تغییر رنگ سنگ ها در طول روز به علت جابجایی خورشید، خستگی چشم کارگران و دلایل دیگر معمولا با خطا همراه می باشد.
دستگاه آیوا با استفاده از هوش مصنوعی که مخصوص سنگ های هر کارخانه ساخته می شود کار سورت کردن را با دقت بسیار بالا انجام می دهد و عدد سورت آن بر روی سنگ چاپ می شود که به راحتی قابل دسته بندی است. هوش مصنوعی آیوا قابلیت سورت کردن تمامی رنگ ها را در صورت سفارش کارخانه دارد.